[siteorigin_widget class=”orion_heading_w”][/siteorigin_widget]
طی سالیان طولانی کشور امارت بر روی صنعت گردشگری خود سرمایه گذاری کرده است و در حال حاضر نتیجه خوبی را بدست آورده است. سالانه تعداد زیادی افراد از نقاط مختلف دنیا برای دیدن جاذبه های گردشگری امارات به این کشور سفر می کنند. امارات از کشورهای حوزه خلیج فارس است که در همسایگی نزدیک کشور ایران قرار دارد و از این لحاظ نزد ایرانیان برای گردش و سفر از محبوبیت بالایی برخوردار شده است. البته همانند سایر کشورها متقاضیان ایرانی برای رفتن به کشور امارات باید درخواست ویزا امارات بدهند. اگر قصد سفر به کشور امارات و دبی را دارید پیشنهاد می کنیم برای آگاهی و کسب اطلاعات بیشتر این مقاله را مطالعه نمایید.

مراحل و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای امارت

امارات متحده عربی به دلیل موقعیت های سرمایه گذاری، گردشگری و تجاری عالی توانسته به عنوان مقصد گردشگری جهانی سالانه تعداد زیادی توریست را به سوی خود جذب کند. ورود و اقامت در امارات برای مدت مشخصی برای متقاضیان کشورهایی نظیر کانادا و آمریکا و کسانی که پاسپورت معتبر کشورهایی چون کره جنوبی و دانمارک را دارند بدون نیاز به ویزا امکان پذیر است؛ ولی شهروندان ایرانی ملزم به دریافت ویزای امارات برای اقامت در این کشور هستند.
دریافت ویزای امارات چندان پیچیده نیست و انواع ویزای امارات شامل ویزای 14 روزه، یکماهه و سه ماهه می شود. بعد از صدور هر یک از این ویزاها تا 59 روز این ویزاها معتبر هستند؛ طبق تاریخ درج شده در ویزا مدت اقامت از زمانی که وارد امارات می شوید متغییر است. اقدامات لازم برای دریافت ویزای امارات باید حداقل یک هفته قبل از تاریخ سفر انجام شود. هر یک از ویزاهای یک ماهه و سه ماهه خود شامل دو نوع یکبار ورود و چند بار ورود هستند. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای امارات شامل اسکن پاسپورت ،اسکن عکس ،اسکن شناسنامه و اسکن عکس پرسنلی است که باید در موعد مقرر آماده و تحویل شوند.

[siteorigin_widget class=”orion_heading_w”][/siteorigin_widget]
ویزای امارات در سه نوع اصلی برای متقاضیان سفر به این کشور صادر می شود که هر یک دارای مدت زمان اقامت متفاوت و شرایط دریافت و تاریخ اعتبار مختلفی هستند. البته علاوه بر این سه مورد اصلی سایر ویزا مثل ویزای کار و ویزای تحصیلی نیز وجود دارد. نکته مهم در مورد ویزای دبی است که این ویزا برای ایرانیان به صورت سفر پروازی و فرودگاهی صادر نمی شود ولی دریافت انواع ویزا امارات برای ایرانیان محدودیت خاصی ندارد. دقت نمایید که برای دریافت ویزای امارات باید در این کشور یک حامی داشته باشید. در ادامه توضیحاتی را پیرامون انواع و شرایط ویزای امارات بیان می کنیم.
1.ویزای ترانزیت امارات: با دریافت این ویزا می توان در طول سفر برای مدتی در کشور امارات اقامت کرد. در صورتی ویزای ترانزیت برای مسافر صادر می شود که با ایرلاین امارات پرواز خود را انجام دهد.
مسافر برای اخذ ویزای ترانزیت بایستی دارای پاسپورت معتبر با مدت اعتبار حداقل سه ماه باشد و پس از امارات به خواهد به کشور دیگری به عنوان مقصد مسافرت کند. همه این مدارک را به همراه یک قطعه عکس باید به ایرلاین کشور امارات ارائه دهد. این نوع ویزا به صورت 48 ساعته و 96 ساعته قابل دریافت است که ویزای ترانزیت ۴۸ ساعته رایگان بوده و برای اخذ ویزای ترانزیت 96 ساعته باید مقدار مشخصی هزینه پرداخت کرد. اعتبار ویزای 96 ساعته از لحظه ورود به کشور امارات محاسبه می شود و غیرقابل تمدید است.
2.ویزای توریستی امارات: یکی دیگر از انواع ویزاهای امارات ویزای توریستی است که در حال حاضر به دلیل صنعت گردشگری این کشور ورود توریست ها به آن افزایش یافته و بیشتر ویزاها برای اقامت کوتاه مدت صادر می شوند. آژانس های گردشگری و شرکت های خدماتی مسافرتی کار ارسال درخواست صدور ویزای توریستی امارات را به کارگزاران ویزا بر عهده دارند. این ویزا به صورت آنلاین و در مدت زمان اندکی صادر می شود.
ویزای توریستی در قالب ویزای ۱4 روزه، ۳۰ روزه یا ۹۰ روزه دریافت می شود؛ به طوری که ویزای چهارده روزه به صورت یک بار ورود و با مدت اعتبار 58 روز صادر می گردد. فردی که این ویزا را اخذ کرده است می تواند تا 58 روز بعد از دریافت ویزا یک بار وارد کشور امارات شده و برای 14 روز در آنجا اقامت کند. همچنین ویزای امارات 30 روزه نیز دارای مهلت اعتبار 58 روزه است که به صورت یک بار ورود یا چند بار ورد صادر می شود؛ به عبارتی متقاضی اجازه دارد چند بار وارد امارات شود ولی در مجموع می تواند 30 روز در این کشور اقامت کند.
یکی دیگر از انواع ویزاهای امارات ویزای توریستی 90 روزه است که به شکل یک بار یا چند بار ورود صادر می شود و اعتبار ویزا و مدت اقامت دارنده ویزا در کشور امارات تا 90 روز است. این ویزای توریستی را می توان با پرداخت هزینه معینی مجدد تمدید کرد.
3.ویزای طلایی امارات: شرایط دریافت ویزای طلایی امارات کمی با سایر ویزاهایی که تا الان معرفی کردیم متفاوت است. این ویزا یک مجوز بلند مدت تا اعتبار 5 تا 10 سال است که برای متقاضیان با شرایط ویژه صادر می گردد. افرادی مثل سرمایه‌گذاران و کارآفرینان، دانشمندان و نخبگان، متخصصان و افراد دارای استعدادهای خاص در زمینه ‌های مختلف با داشتن این ویزا می توانند مدت طولانی را در کشور امارات اقامت کنند. همچنین ویزای طلایی امارات پس از پایان مهلت اعتبار مجدد با پرداخت هزینه قابل تمدید است.

شرایط لازم برای دریافت ویزای طلایی یا بلندمدت امارات

هر یک افراد خاصی که مجاز به دریافت ویزای طلایی شدند و شرایط دریافت این نوع ویزا را داشته باشند باید مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا را در اسرع وقت آماده کنند و به سفارت کشور امارات در کشور خودشان تحویل دهند. هر کدام از گروه های فوق برای دریافت ویزای بلند مدت باید واجد شرایط و ضوابط خاصی باشند. همچنین شرایط دریافت ویزای 5 ساله و 10 ساله با هم متفاوت است. کشور امارات به منظور استفاده از نخبگان و استعدادهای درخشان سایر کشور برای بهبود سطح علمی امارات اقدام به صدور ویزا بلند مدت و قابل تمدید با اعتبار پنج ساله برای  نخبگان، دانشمندان، متخصصان و افراد مستعد در زمینه‌ های مختلف مانند حوزه اقتصاد نموده است. شرایط دریافت ویزا برای این افراد به شرح زیر بیان می شود:
افراد متخصص که می خواهند در کشور امارات اقامت بلند مدت داشته باشند باید اعتبار مدارک آن ها به تایید وزرات علوم کشور امارات برسد. اختراعات افراد نخبه و مخترع باید از سوی وزرات اقتصاد این کشور معتبر شناخته شود. متخصصین پزشکی باید از یکی از 500 دانشگاه برتر دنیا دارای مدرک تخصص معتبری باشند تا بتوانند برای دریافت ویزای طلایی اقدام کنند. این متقاضیان می توانند گواهی‌نامه یا تقدیرنامه‌ای که ثابت کند این افراد دارای مهارت کامل در تخصص خاصی هستند را از یکی از رویدادهای پزشکی مهم جهان ارائه کنند. سایر شرایط دریافت ویزا بلند مدت طلایی امارات شامل عضویت در مجامع و سازمان ‌های علمی معتبر دنیا، داشتن ده ‌سال سابقه کار حرفه‌ای و تجربیات بالینی، چاپ مجلات و مقاله‌ ها در نشریات بزرگ جهان و داشتن تخصص در یکی از زمینه های مهم پزشکی در امارات است. برای دریافت ویزا امارات پزشکان باید حداقل دو مورد از شرایط فوق را داشته باشند تا بتوانند اقامت بلند مدت این کشور را اخذ کنند.
سایر ویزاهای کشور امارات
ویزای تحصیلی و ویزای کار کشور امارات دو نوع ویزا است که همه افراد واجد شرایط می توانند آن را دریافت کنند. ویزای تحصیلی برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های امارات را داشته باشند صادر می گردد. دانشگاه های این کشور امکانات و شرایط بهتری را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده اند.
کشور امارات در حوزه های مختلف نیاز شدیدی به نیروهای کار متخصص دارد؛ از این رو قوانین دریافت ویزای کار این کشور نسبت به انواع ویزای امارات ساده تر است. متقاضیانی که با هدف کار به این کشور مهاجرت می کنند می توانند با درآمد بالایی که به دست می آورند در مدت کوتاهی به رفاه اقتصادی خوبی برسند. امارات در مقایسه با سایر کشورها پیشرفت شغلی بهتری دارد و افراد می توانند با اشتغال در آنجا آینده شغلی خوبی داشته باشند.

آدرس سفارت امارات در ایران

برای کسب اطلاعات دقیق و درست در مورد انواع ویزای امارات و مدارک مورد نیاز و همچنین شرایط دریافت ویزا بهترین راه مراجعه به سفارت امارات در ایران یا تماس با موسسات مهاجرت معتبر است.
تلفن سفارت امارات: 982142792000+
سایت سفارت امارات در ایران : tehran@mofa.gov.ae
ساعات کاری سفارت امارات: تمام روزهای هفته به جز پنج‌شنبه و جمعه، در زمستان از ساعت 8:30 تا 14:30 در تابستان از ساعت 09:00 تا 15:00
آدرس سفارت امارات : تهران – شهرک قدس-خیابان ایران زمین-تقاطع مهستان-شماره ۲
جمع بندی
هر یک از ویزاهای معرفی شده با توجه به تاریخ اعتبار، شرایط دریافت ویزا و مدت زمان اقامت برای متقاضیان خاصی قابل استفاده است. برای دریافت ویزای کوتاه مدت یا بلند مدت کشور امارات باید اطلاعات دقیقی را از موسسات و افراد با تجربه در این زمینه کسب کرد. داشتن اطلاعات درست و کامل می تواند کمک کند مراحل درخواست ویزا با سرعت و راحتی بیشتری انجام گیرد.
[siteorigin_widget class=”orion_heading_w”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”orion_heading_w”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”orion_icon_text_w”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”orion_heading_w”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”orion_heading_w”][/siteorigin_widget]

ویدیو ثبت شرکت در دبی را ببینید و اگر سوالی داشتید با ما تماس بگیرید!

[siteorigin_widget class=”orion_button_w”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”WP_Widget_Custom_HTML”][/siteorigin_widget]