[siteorigin_widget class=”orion_heading_w”][/siteorigin_widget]
شهر دبی از جمله شهرهای محبوب و بسیار ثروتمند در دنیا بوده که در منطقه خاور میانه واقع شده است. این شهر پایتخت گردشگری کشور امارات متحده عربی می باشد و به دلیل داشتن برج های بسیار بلند و لوکس از نقاط محبوب گردگشری آسیا به شمار می رود.
در سال های اخیر مهاجرت ها به دبی به علت بالا بودن درآمد در این کشور و وجود ماشین هایی بسیار لوکس و زیبا رو به افرایش بوده است. در میان ایرانیان نیز دبی به دلیل نزدیکی به ایران، شرایط رشد و دستمزد بالا جزو بهترین کشورها برای مهاجرت آنان بوده و از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد.
در این مقاله ما سعی داریم شرایط کار در دبی را مورد بررسی قرار داده و با مزایا و معایب کار در دبی آشنا شویم. پس اگر شما هم به دنبال مهاجرت کاری به دبی هستید تا پایان همراه ما باشید!

 

آشنایی با امارات متحده عربی

امارات متحده عربی یا هفت شیخ نشین از کشورهای بسیار ثروتمند منطقه خاور میانه و حاشیه خلیج فارس می باشد. این کشور نیز مانند تمامی کشورهای منطقه خاورمیانه از منابع طبیعی غنی است. امارات متحده عربی در میان کشورهای خاورمیانه از نظر منابع طبیعی جایگاه سوم را داشته و از هفت شهر یا هفت شیخ نشین تشکیل شده است. در میان شهرهای کشور امارات شهر ابوظبی و دبی دو قطب اصلی کشور به شمار می روند، ابوظبی پایتخت امارات و دبی پایتخت گردشگری آن می باشد.
ایرانیان بسیاری با هدف رسیدن به بازار کار جهانی قصد دارند به امارات متحده عربی مهاجرت کنند. مهاجرت به این کشور نیز مانند مهاجرت به دیگر کشور های دنیا شرایط خاص خود را داشته که در صورت همراهی تا پایان مقاله از آن ها مطلع خواهید شد.

نگاه کلی به کار در دبی

با توجه به اینکه هر ساله تعداد افرادی که قصد دارند به امارات مهاجرت کنند افزایش می یابد، این مسئله باعث شده رقابت تنگاتنگی در میان متقاضیان کار در دبی و امارات به وجود آید.
در این رقابت تنگاتنگ متقاضیان باید مسائل بسیاری چون فرهنگ دبی را در نظر داشته باشند. بدیهی است که این کشور نیز دارای فرهنگ متفاوتی با کشور متقاضی باشد، از همین رو افرادی که قصد مهاجرت کاری به دبی را دارند باید این مسائل را در نظر بگیرند.
اما به هرحال برای کار در دبی باید پیشنهاد کاری از این کشور داشته باشید، این ایده آل ترین حالت مهاجرت کاری به دبی می باشد. اگر کمی خوش شناسی به شما رو کرده باشد می توانید در دبی فرصت های شغلی بسیاری به دست آورید. برای بدست آوردن فرصت های شغلی باید رابط های محلی را آگاه ساخته که آنان بررسی های لازم برای آشنایی شرکت های مختلف با سابقه کاری شما را انجام دهند.

شرایط کار در دبی و حوزه های کاری آن

قبل از هر چیز بهتر است از شرایط کار در دبی و انواع بازار کاری که در این شهر وجود دارد آشنا شوید. مشاغل مورد نیاز دبی و حوزه های کاری این شهر شامل موارد زیر می گردد:
 1. کار در حوزه نفتی
در بالا گفتیم کشور امارات جزو کشور هایی است که منابع نفتی بسیاری دارد، از همین رو شرکت های بسیاری در خارج از کشور امارات و همچنین شرکت های بین المللی مربوط به منابع طبیعی  در این کشور سرمایه گذاری می کنند، این مسئله باعث شده ارزش منابع طبیعی در امارات افزایش بسیاری یابد.
در حال حاضر امارات متحده عربی درصد قابل توجهی از ثروت خود را مدیون فروش نفت و سرمایه گذاری های بین المللی در این زمینه می باشد. مقامات این کشور ثروتی که از این طریق به دست می آید را برای پیشرفت های اقتصادی، علمی، فناوری و… در کشور به کار می برند. به همین علت امارات متحده عربی جزو کشورهای در حال توسعه بوده و آینده درخشانی خواهد داشت.
لذا کار در حوزه نفتی می تواند یکی از بهترین فرصت های شغلی برای مهاجران باشد. لازم به ذکر است که اقتصاد این کشور تنها از طریق فروش منابع طبیعی تامین نمی شود و حوزه های دیگری چون گردشگری نیز درصد قابل توجهی از اقتصاد کشور امارات متحده عربی را به خود اختصاص داده است.
 1. کار در حوزه درمان
به علت رشد روز افزون جمعیت در امارات متحده عربی و نیاز مردم به خدمات درمانی و ارتقای آن، کادر درمان جایگاه بالایی در این کشور دارد. در امارات متحده عربی نیز مانند تمام کشور های دیگر کادر درمان برای اشتغال به کار باید مجوز مربوطه را بدست آورند. برای این منظور کادر درمان باید تمامی آزمون های مربوط به صلاحیت پزشکی را با موفقیت گذارنده و مدارک تحصیلی و کاری خود را اعتبار سنجی کنند.
 1. کار در حوزه گردشگری
دبی با داشتن جاذبه های گردشگری فراوان جزو قطب های گردشگری بسیار مهم در خاور میانه به شمار می آید، این شهر هر ساله تعداد زیادی گردشگر از نقاط مختلف دنیا پذیرش می کند.
دلایلی مانند برگذاری جشنواره ها و نمایشگاه هایی در مورد فناوری، داشتن مراکز تجاری و تفریحی بسیار زیاد و مجهز، داشتن مراکز درمانی با خدمات ویژه، وجود تفریحات آبی و موارد دیگری دبی را به قطب گردشگری خاورمیانه تبدیل کرده است.
در حال حاضر افراد زیادی با توجه به اقتصاد در حال رشد دبی و گسترش و بهبود زیر ساخت های صنعتی و تجاری برای مهاجرت به آن اقدام می کنند.
 1. کار در حوزه مهندسی
همانطور که در بالا گفته شد دبی در حال گسترش و بهبود زیر ساخت های تجاری و صنعتی می باشد، کشور امارات سرمایه گذاری های کلای برای ارتقا صنعت، شهر سازی، خدمات درمانی و… انجام داده است. از همین رو برای پیش برد روند سرمایه گذاری خود نیازمند  نیروکار متخصص و ماهر در حوزه مهندسی می باشد. مهندسین گروه عمران، کامپیوتر و برق جزو زشته های مهندسی پر تقاضا در دبی و امارات هستند.
با توجه به مواردی که در بالا گفته شد شرایط کار در دبی برای مهاجران بسیار مطلوب است. بدیهی است که برای دستیابی به این شرایط مطلوب فیلترهای بسیار سخت گیرانه ای وجود داشته باشد و به راحتی مجوزی بابت مشاغل مورد نیاز دبی از سوی دولت کشور امارات متحده عربی برای مهاجران متقاضی کار صادر نگردد.
[siteorigin_widget class=”orion_heading_w”][/siteorigin_widget]
کار در دبی و به طور کلی زندگی در دبی مزایا و معایب خاص خود را دارد؛ به واسطه کار در دبی مهاجران باید با توجه به قوانین حاکم در این کشور زندگی کرده و از تمام خدمات آن بهره مند گردند. بنابراین توجه به نکاتی در خصوص آب و هوا، بهداشت، امنیت و… برای مهاجرت کاری و زندگی در این کشور بسیار مهم است. در ادامه برخی از مزایا و معایب زندگی و کار در کشور امارات متحده عربی را با یک دیگر بررسی خواهیم کرد.

 

مزایای کار و زندگی در دبی

 • نظام آموزشی؛ کشور امارات متحده عربی از سطح علمی بالایی بر خوردار بوده و سازمان آموزش و پرورش این کشور از نوین ترین راه کار های آموزشی در مدارس و دانشگاه های خود استفاده می کند. در امارات برنامه های آموزشی طبق استاندارد های بین المللی پیاده سازی می شوند.
لذا می توان گفت سطح آموزشی در مدارس و دانشگاه های امارات با کالج های بسیار معروف آمریکایی و اروپایی رقابت می کند. علی رغم آنکه عربی زبان رایج کشور امارات است، سیستم آموزشی این کشور تماما بر پایه زبان انگلیسی قرار دارد.
 • بهداشت و درمان؛ در بالا نیز به این مسئله اشاره کردیم که مراکز درمانی در امارت از فناوری های پیشرفته ای بر خوردار بوده و خدمات درمانی در این کشور سطح بالایی دارد. بیمارستان های سرتاسر امارات دارای محیطی امن، پاکیزه و مطمئن بوده و متخصصین خبره ای در رشته های مختلف پزشکی در آن ها مشغول به کارند.
 • پاکیزگی شهرها؛ آلودگی معظلی است که در کشور امارات متحده عربی به ندرت به چشم می خورد. تمامی شهرهای این کشور از جمله دبی دارای تمیزترین وسایل نقلیه عمومی، خیابان ها، مراکز تجاری، بانک ها و… می باشند.
 • بافت های ساختمانی مدرن؛ کشور امارات متحده عربی از جمله کشورهایی است که در طی سال های اخیر با پیشرفت های بسیاری همراه بوده است. در این کشور می توانید لوکس ترین بافت های ساختمانی را مشاهده کنید. آپارتمان ها، مراکز تفریحی، هتل ها، بازار ها، سازمان ها و ادارات دولتی دارای بافتی مدرن و زیبا می باشند. زندگی در امارات متحده عربی می تواند تجربه ای مشابه تجربه زندگی اروپایی برای شما رقم زند.
 • پایین بودن میزان جنایت و جرم در این کشور و امنیت نسبی حاکم بر آن؛ در دبی و به طور کلی تمام شیخ نشینان امارات به علت قوانین بسیار سخت گیرانه ای که بر جامعه حاکم است جرم و جنایت کمتری به چشم می خورد. در سرتاسر این کشور امنیت در حد بالایی برقرار است.
 • آیین و مذهب؛ از این نظر ایرانی ها می توانند به سرعت با مردمان امارات سازگار شوند، چرا که مذهبی مشابه با یک دیگر دارند.
 • شرایط کار در دبی و بازار کار آن؛ برای ایرانیانی که قصد مهاجرت دارند امارات متحده عربی مناسب ترین کشور از نظر فرصت های شغلی برای آنان می باشد. این کشور دارای بازار کاری قدرتمند و بسیار گسترده است، در آمد ماهیانه در این کشور به خوبی نیازهای یک زندگی نرمال را بر طرف می کند. در امارات متحده عربی راحت تر از دیگر کشورها می توان جایگاه شغلی متناسب با رشته و تخصص خود را پیدا کرد.
 • کارآفرینی؛ دولت امارات از افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار مستقل و جدیدی را دارند به شدت حمایت می کند.
 • مالیات آزاد؛ دردبی مالیات را بر حسب در آمد حساب می کنند، در این شهر افراد بابت درآمدشان مجبور به پرداخت tax نیستند. لازم به ذکر است که در این کشور برای مشاغلی که در زمینه عرضه کالاهای مضر چون دخانیات و نوشیدنی های الکلی فعالیت دارند، مالیات های سنگینی در نظر گرفته اند. دلیل آن نیز جلوگیری از فساد در میان شهروندان و جلوگیری از آسیب های اجتماعی مصرف این کالاها می باشد.
 • برقراری رفاه بالا برای شهروندان و مهاجران

معایب کار و زندگی در دبی

 • هزینه های زندگی در این شهر نسبتا بالا بوده و در صورتی که فرد در این کشور مشغول به کار نباشد و در آمدی کسب نکند با مشکلات بسیاری مواجه خواهد شد.
 • گرفتن اقامت دائم در این کشور تقریبا غیر ممکن است، در این کشور با زندگی و کار طولانی مدت نمی توان اقامت دائم گرفت. در صورت خرید ملک نهایتا فرد بتواند 5 سال در این کشور اقامت داشته باشد.
 • وضعیت آب و هوایی تقریبا نامناسب؛ امارات متحده عربی به واسطه موقعیت جغرافیایی خود دارای آب و هوایی بسیار گرم است.
 • ساعت های کاری طولانی و خسته کننده
 • طرح کنترل ترافیک و قوانین سخت گیرانه مربوط به آن
ویزای موردنیاز جهت کار در دبی (ویزای کاری دبی)
برای ورود به خاک امارات متحده عربی انواع مختلفی ویزا وجود دارد، از جمله آن ها می توان به ویزای گردشگری یا کاری اشاره کرد. لازم به ذکر است که افراد در صورت داشتن ویزای گردشگری اجازه کار در این کشور را نخواهند داشت. در ادامه دو نوع از مهم ترین ویزاهایی که برای سفر به امارت وجود دارد را بررسی خواهیم کرد.
 • ویزای گردشگری یا توریستی؛ برای آنکه از پروسه مهاجرت خود مطمئن شوید و با فرهنگ و محیط کاری کشور امارات متحده عربی آشنا گردید، می توانید از ویزای گردشگری استفاده کنید. در صورت داشتن ویزای گردشگری شرکت در مصاحبه های کاری بلامانع می باشد.
 • ویزای کاری؛ مهاجران برای کار در امارات متحده عربی نیازمند ویزای کاری هستند. ویزای کاری برای مهارجت به امارات به دو دسته جاب آفر و ویزای جست و جوی کار تقسیم می گردد.
ویزای جست و جوی کار به مهاجران اجازه می دهد در طی مدت زمان معینی به دنبال پیدا کردن کار در این کشور باشد. در صورتی که در طی مدت زمان تعیین شده فرد موفق به یافتن کار شد، می تواند ویزای خود را در امارت تمدید کرده و به صورت موقت اقامت بگیرد. بهتر است بدانید برای ایرانیان دریافت ویزای جست و جوی کار امکان پذیر نیست و مهاجران ایرانی تنها از طریق دریافت ویزای جاب آفر می توانند به این کشور وارد شوند.
حداقل و حداکثر حقوق در دبی مربوط به چه مشاغلی می باشد؟
در بالا گفتیم که در آمد ماهیانه در این کشور کفاف یک زندگی نرمال را خواهد داد، اما اگر بخواهیم به صورت جزئی تری حداقل و حداکثر حقوق در دبی را مورد بررسی قرار دهیم، باید بگوییم که حداقل حقوق در این کشور به قشر کارگر تعلق می گیرد. میزان دریافت حقوق یک کارگر به طور متوسط چیزی حدود 2000 تا 3500 درهم در ماه است.
 بالا ترین حقوق نیز به مشاغلی چون وکلا و کارمندان بانک اختصاص می یابد، این اقشار به طور میانگین در طول ماه 77 هزار درهم حقوق می گیرند. مشاغل دیگری چون مهندس کامپیوتر، مهندس عمران و شهر سازی، دامپزشک، دندان پزشک، متخصصین روان پزشکی، کارشناسان فروش نفت و مشاغل بسیار دیگر به طور میانگین در ماه چیزی حدود 20 هزار درهم دریافت خواهند کرد.

 

سخن آخر
در این مقاله سعی داشتیم که به خوبی شما را از شرایط و بازار کار در دبی آگاه سازیم. همانطور که در بالا گفته شد دبی قطب گردشگری امارات محسوب می شود و در صورتی که بتوانید در این شهر فرصت شغلی به دست آورید، آینده شغلی درخشانی خواهید داشت.
امیدواریم که خواندن این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد و با خواندن آن پاسخ تمامی سوالات خود برای مهاجرت کاری به دبی را دریافت کرده باشید. از همراهی شما سپاسگذاریم!
[siteorigin_widget class=”orion_heading_w”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”orion_heading_w”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”orion_icon_text_w”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”orion_heading_w”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”orion_heading_w”][/siteorigin_widget]

ویدیو ثبت شرکت در دبی را ببینید و اگر سوالی داشتید با ما تماس بگیرید!

[siteorigin_widget class=”orion_button_w”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”WP_Widget_Custom_HTML”][/siteorigin_widget]