تحصیل در چین + هزینه و شرایط و مدارک مورد نیاز

ادامه تحصیل در یک کشور پیشرفته می تواند، شرایط مناسبی را در جهت موفقیت و دستیابی به اهداف فراهم آورد ، دلایلی همچون هزینه های مقرون به صرفه ، تحصیل به زبان انگلیسی و دانشگاه های متعدد مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران ، عدم نیاز به مدرک زبان و یا آزمون ورودی و…  میتوانند نظر متقاضیان تحصیل در خارج از کشور را به تحصیل در کشور چین جلب کند.

از مهم ترین عواملی که باعث جذب اشخاص به این کشور شده است، می توان به دارا بودن چین از یک اقتصاد پرقدرت و مقرون به صرفه بودن هزینه ها اشاره کرد. هدف تیم نویسندگان ما از نگارش مقاله حاضر، نشر اطلاعات مفیدی در رابطه با تحصیل در چین می باشد.

در صورتی که شما نیز تمایل به تحصیل در کشور چین دارید و یا تمایل دارید از شرایط تحصیل در این کشور مطلع شوید، تا انتهای مقاله را بادقت مطالعه نمایید و یا از طریق راه های ارتباطی با مشاورین متخصص موسسه در ارتباط باشید. 

پیشنهاد می شود قبل از مطالعه ادامه مطالب ویدیوی تحصیل در چین را مشاهده و پادکست تحصیل در چین را گوش کنید تا با شرایط کلی تحصیل در این کشور آشنا شوید.

پادکست مروری بر تحصیل در چین

مشاوره رایگان تحصیل در چین 2024

تلفن تماس : 07132317440 _ 09172755767

واتس آپ : ۰۹۱۷۴۲۴۳۰۴۲ - 09172755767

تلگرام : https://t.me/exirapply

اینستاگرام : exir_apply و iranian_china

مزایای تحصیل در چین

کشور چین (中国, CHINA) ، کشوری در شرق آسیا که در طی چند دهه اخیر توانسته به یک کشور توسعه یافته و قدرتمند از لحاظ اقتصادی ، کیفیت زندگی ، تحصیل و آموزش تبدیل شود. همانطور که در قسمت فوق اشاره کردیم، تحصیل در چین از مزایای بسیاری برخوردار است و همین امر باعث شده که مقصد بسیاری از افراد، جهت مهاجرت تحصیلی باشد. در این بخش به بیان برخی از سورپرایزها و مزایای  تحصیل در کشور چین می پردازیم.

سوپرایزهای تحصیل در چین

 • بورسیه های تحصیلی فراوان : کشور چین امکان بورسیه و تحصیل رایگان را برای دانشجویان بین الملل فراهم نموده است.
 • مقرون به صرفه بودن هزینه ها: هزینه های تحصیل و زندگی در کشور چین نسبت به سایر کشورها از جمله کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه تر می باشد.
 • رنکینگ و سطح بالای کیفیت آموزشی دانشگاه ها: بر طبق اطلاعیه ی سالیانه رنکینگ های جهانی ، ددانشگاه های چین هر ساله در لیست تاپ ترین دانشگاه های دنیا و آسیا قرار دارنند.
 • عدم نیاز به مدرک زبان و یا قبولی در آزمون ورودی دانشگاه : بر خلاف دانشگاه های اروپایی ، دانشگاه های چین بدون مدرک زبان و بدون نیاز به قبولی در آزمون ورودی و صرفا بر طبق رزومه متقاضی (سن ، معدل دوره تحصیلات و…) ، دانشجو میپذیرند. 
 • تحصیل به زبان انگلیسی در اکثر رشته ها و مقاطع تحصیلی: امکان تحصیل به زبان انگلیسی از مهمترین مزایای تحصیل در چین محسوب می گردد که البته لازم به ذکر است یادگیری زبان چینی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

شرایط تحصیل در کشور چین

تحصیل در چین چگونه است؟یکی از موضوعاتی که متقاضیان تحصیل در چین می بایست به درستی و به صورت کامل از آن اطلاع داشته باشند شرایط تحصیل در این کشور می باشد که در ادامه به صورت مفصل به این موضوع خواهیم پرداخت .

در جدول زیر به طور خلاصه با شرایط سنی ، مدارک اولیه و هزینه تقریبی تحصیل در مقاطع مختلف آشنا می شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره اولیه رایگان جهت بررسی رزومه خود می توانید با مشاورین متخصص موسسه درارتباط باشید.

مدارک مورد نیاز تحصیل در چین شرایط سنی تحصیل در چین هزینه تقریبی تحصیل در چین (سالیانه)

دارا بودن گذرنامه

(حداقل 6 ماه اعتبار) 

شرایط سنی:

  18 الی 30 سال برای مقطع کارشناسی

کارشناسی :2.500 الی 5.000 دلار

  (امکان دریافت بورسیه)

یک قطعه عکس 4*3 زمینه سفید

شرایط سنی:

کمتر از 35 سال برای مقطع ارشد

 ارشد: 1.500 الی 6.000 دلار

(امکان دریافت بورسیه فول فاند)

تکمیل فرم مخصوص پزشکی

شرایط سنی

کمتر از 40 سال برای مقطع دکتری

دکتری: 1.500 الی 6.000 دلار 

(امکان دریافت بورسیه فول فاند)

ترجمه مدارک تحصیلی

(به زبان انگلیسی یا چینی) 

پزشکی: 4.400 الی 7.300 دلار

(امکان دریافت بورسیه)

گواهی عدم سو پیشینه

(ترجمه به انگلیسی یا چینی)

دندانپزشکی: 5.100 الی 7.300 دلار

انگیزه نامه و توصیه نامه

(برای مقطع ارشد و دکتری)

داروسازی: 3.200 الی 5.100 دلار

( امکان دریافت بورسیه) 

شرایط تحصیل در چین در مقاطع مختلف تحصیلی

شرایط تحصیل در چین و مدارک مورد نیازکشور چین در طی چند دهه اخیر، سرمایه گذاری های بسیاری را در جهت گسترش سیستم آموزشی خود انجام داده است.

لازم به ذکر است که این کشور به دلیل همکاری با دانشگاه های ایالت متحده آمریکا و بریتانیا و دیگر دانشگاه های برتر اروپایی ، پیشرفت علمی چشمگیری را کسب نموده است و ضمن ارائه بورسیه های تحصیلی  (بورسیه CSC ، بورسیه استانی و دانشگاهی و دیگر بورسیه های متنوع) نظر متقاضیان بین المللی زیادی را به خود جلب کرده است و این امر سبب شده که سالیانه دانشجویان زیادی جهت تحصیل در این کشور اقدام نمایند.

تحصیل در چین نیز با وجود مزایا و موقعیت عالی که دارد، به شرایط و مدارکی نیازمند است که باتوجه به مقطع تحصیلی هر فرد متفاوت می باشد که در ادامه خلاصه ای از شرایط مورد نیاز جهت تحصیل در کشور چین را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

تحصیل در کشور چین به هر دو زبان چینی و انگلیسی امکان پذیر می باشد که متقاضیان عزیز با توجه به رزومه ی تحصیلی خود قادر به دریافت پذیرش تحصیلی خواهند بود.

تحصیل در رشته های پرطرفدار پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی در کشور چین بعد از اتمام دوره متوسطه و دریافت مدرک دیپلم در کشور چین امکانپذیر می باشد :

پذیرش بدون آزمون ورودی ، پذیرش بدون مدرک زبان در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران

هزینه تحصیل در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی در چین : 3.200 الی 7.300 دلار سالیانه 

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور چین (غیر پزشکی) : 2.500 الی 5.000 دلار سالیانه 

شرایط سنی مقطع کارشناسی در کشور چین : 18 الی 30 سال 

 لازم به ذکر است دریافت بورسیه از دانشگاه های چین در مقاطع مختلف کارشناسی (لیسانس) نیز امکانپذیر می باشد که متقاضیان عزیز با توجه به شرایط تحصیلی و رزومه خود می توانند برای این بورسیه ها اقدام فرمایند.

پوشش بورسیه دریافتی هر متقاضی بر طبق رزومه او و بعد از بررسی مدارک متقاضی توسط دانشگاه و یا نهاد اهدا کننده بورسیه مشخص خواهد شد که در این مسیر نحوه ی چیدمان مدارک بسیار شانس پذیرش را افزایش می دهد که مشاورین موسسه اکسیر دانش با تجربه و خبرگی در این کار شما را همراهی خواهند کرد تا بیشترین و بالاترین پوشش بورسیه تحصیلی برای شما دریافت شود.

قبل از هرگونه تصمیم گیری پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله “ شرایط تحصیل در چین با مدرک دیپلم” است.

در این مقاله با جزییات بیشتر شرایط تحصیل در چین با مدرک دیپلم برای متقاضیان تحصیل در این کشور پرداخته ایم.

تحصیل مقطع کارشناسی در چین، تقریبا ساختاری مشابه سیستم آموزشی کشور آمریکا را دارد. تحصیل دوره 4 تا 6 ساله مقطع کارشناسی، مشروط بر گذراندن دوره 12 ساله دیپلم است. همچنین حداقل سن افراد می بایست 18 و حداکثر 30 باشد.

تحصیل در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی در کشور چین در مقطع کارشناسی قرار میگیرند که مدرک دریافتی پس از اتمام دوره تحصیلات و فارغ التحصیلی در ایران به عنوان دکتری پزشکی عمومی و دکتری دندانپزشکی در ایران قابل ارزیابی خواهند بود.

پذیرش بدون آزمون ورودی ، پذیرش بدون مدرک زبان در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران

هزینه تحصیل در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی در چین : ۳.۲۰۰ الی ۷.۳۰۰ دلار سالیانه 

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور چین (غیر پزشکی) : ۲.۵۰۰ الی ۵.۰۰۰ دلار سالیانه 

اگر قصد تحصیل در کشور چین در مقطع کارشناسی را دارید برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر در خصوص رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی مقاله مربوط به تحصیل کارشناسی در چین را مطالعه فرمایید.

تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در کشور چین به دو صورت پژوهش محور و آموزش محور صورت می گیرد. رشته های مهندسی از محبوبیت بالایی در بین متقاضیان برخوردار می باشد. با این حال تحصیل در همه علوم و رشته ها امکان پذیر است.

نکته مثبت راجب تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور چین امکان دریافت بورسیه فول فاند در رشته های مختلف می باشد که متقاضیان عزیز با دریافت این بورسیه ها نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای برای شهریه و خوابگاه نخواهند داشت و ماهیانه 2.500 الی 3.500 یوان حقوق ماهیانه دریافت خواهند کرد .

دقت بفرمایید پوشش بورسیه هر نوع بورسیه در کشور چین متفاوت می باشد و مشاورین متخصص موسسه اکسیر دانش در صدد اخذ بیشترین و بالاترین پوشش بورسیه برای متقاضیان خود هستند.

شرایط سنی : متقاضی میبایست کمتر از 35 سال سن داشته باشد.

متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می باست فارغ التحصیل و دارای مدرک کارشناسی (لیسانس) باشند.

جهت کسب اطلاع از رشته های تحصیلی در مقطع ارشد و جزییات بیشتر مقاله “تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در چین” را مطالعه فرمایید.

تحصیل دکتری در چین، منوط به داشتن حداکثر 40 سال سن می باشد. تحصیل این مقطع 3 تا 4 سال به طول می انجامد. یکی از عواملی که سبب تسهیل روند تحصیل می گردد، انتخاب درست استاد راهنما (supervisor) و داشتن (study plan) و توصیه نامه (Recommendation letter)  است.

نکته مثبت راجب تحصیل در مقطع دکتری در کشور چین امکان دریافت بورسیه فول فاند در رشته های مختلف می باشد که متقاضیان عزیز با دریافت این بورسیه ها نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای برای شهریه و خوابگاه نخواهند داشت و ماهیانه 3.000 الی 5.000 یوان حقوق ماهیانه دریافت خواهند کرد .

دقت بفرمایید پوشش بورسیه هر نوع بورسیه در کشور چین متفاوت می باشد و مشاورین متخصص موسسه اکسیر دانش در صدد اخذ بیشترین و بالاترین پوشش بورسیه برای متقاضیان خود هستند.

بهترین انتخاب متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری برای دریافت بورسیه فول فاند ، دریافت بورسیه csc می باشد.

شرایط سنی : متقاضی میبایست کمتر از 40 سال سن داشته باشد.

متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری می باست فارغ التحصیل و دارای مدرک کارشناسی ارشد باشند.

 تمام شرایط و جزئیات تحصیل در چین در مقطع دکترا به همراه بورسیه های تحصیلی در مقاله تحصیل در مقطع دکتری در چین آورده شده است.

مشاوره رایگان تحصیل در چین 2024

تلفن تماس : ۰۷۱۳۲۳۱۷۴۴۰ _ 09172755767

واتس آپ : ۰۹۱۷۴۲۴۳۰۴۲ - 09172755767

تلگرام : https://t.me/exirapply

اینستاگرام : exir_apply و iranian_china

انواع بورسیه تحصیلی در کشور فرصت ها (چین)

به منظور جذب بهترین دانشجویان بین المللی برای تحصیل در چین و افزایش ارتباطات مردمی، دولت مرکزی چین، دولت های محلی ، دانشگاه ها و موسسه های معتبر چین برنامه های بورسیه متنوعی را برای حمایت از دانشجویان خارجی برای تحصیل و انجام تحقیقات و ریسرچ ارایه میدهند ، این بورسیه ها را به طور کلی می توان به 5 نوع تقسیم کرد که در زیر هر پنج نوع بورسیه قید گردیده است:

 1. Chinese Government Scholarships

بورسیه دولت چین شامل رشته ها و مقاطع مختلفی است که دانشجویان بین المللی زیادی را به سمت خود جلب می کند  که این نوع بورسیه عمدتا با رقابت بسیاری از کشورهای متعدد همراه می باشد که پوشش این نوع بورسیه فول فاند می باشد.

بورسیه های دولتی چین، بورسیه هایی هستند که توسط دولت چین به دانشجویان بین المللی ارائه می شوند. این بورسیه ها با هدف ترویج فرهنگ و آموزش در کشور چین ایجاد شده‌اند.

در این بورسیه ها، دانشجویان بین المللی می توانند در دانشگاه های برتر چین به تحصیل بپردازند. هزینه های تحصیل، اقامت و حمل و نقل دانشجویان توسط دولت چین تامین می شود. همچنین، به دانشجویان در این بورسیه ها حقوقی نیز پرداخت می شود.

این بورسیه ها برای دوره های مختلفی از جمله لیسانس، فوق لیسانس و دکتری ارائه می شوند. همچنین، دانشجویان می توانند در رشته های مختلفی از جمله علوم پایه، فنی و مهندسی، علوم زیستی، اقتصاد، مدیریت و هنر شرکت کنند.

بورسیه های دولتی چین فرصت بسیار خوبی برای دانشجویان بین المللی است تا در یک محیط آموزشی بین‌المللی، فرهنگ چین را بشناسند و به دنبال تحصیلات خود در دانشگاه های برتر چین باشند. همچنین، این بورسیه ها به دانشجویان این امکان را می دهند تا با دانشجویان دیگری از سراسر جهان آشنا شوند و تجربه هایی ثمربخشی را در دوران تحصیل خود در کشور چین داشته باشند.

2. Local Government Scholarships

بورسیه های دولتی محلی چین، بورسیه هایی هستند که توسط دولت محلی در استان ها و شهرهای مختلف چین به دانشجویان بین المللی ارائه می شوند. این بورسیه ها با هدف حمایت از آموزش و ترویج فرهنگ شهری ایجاد شده‌اند.

در این بورسیه ها، دانشجویان بین المللی می توانند در دانشگاه های محلی در استان ها و شهرهای مختلف چین به تحصیل بپردازند. هزینه های تحصیل، اقامت و حمل و نقل دانشجویان توسط دولت محلی تامین می شود. همچنین، به دانشجویان در این بورسیه ها حقوقی نیز پرداخت می شود.

این بورسیه ها برای دوره های مختلفی از جمله لیسانس، فوق لیسانس و دکتری ارائه می شوند. همچنین، دانشجویان می توانند در رشته های مختلفی از جمله علوم پایه، فنی و مهندسی، علوم زیستی، اقتصاد، مدیریت و هنر شرکت کنند.

3. Confucius Institute Scholarship

بورسیه موسسه کونفوسیوس یکی از قدیمی‌ترین بورسیه های فرهنگی چین است که به دانشجویان بین المللی ارائه می شود. این بورسیه توسط موسسات آموزشی و پژوهشی چین تامین مالی می شود و به داوطلبان از سراسر جهان کمک می کند تا بتوانند در دوره های مختلف آموزشی و زبانی چین شرکت کنند.

در این بورسیه، هزینه های تحصیل، اقامت و حمل و نقل دانشجویان در چین تامین می شود و همچنین یک مبلغ معین به عنوان حق زندگی به دانشجویان اختصاص داده می شود. دوره های مختلفی از جمله زبان چین، فرهنگ چین و رشته های تخصصی مختلف در این بورسیه ارائه می شود.

در این بورسیه، علاوه بر یادگیری زبان و فرهنگ چین، دانشجویان می توانند با دانشجویان دیگری از سراسر جهان آشنا شوند و تجربه هایی ثمربخشی را در دوران تحصیل خود در کشور چین داشته باشند.

4. Chinese Universities Scholarships

بورسیه های دانشگاهی چین، بورسیه هایی هستند که توسط دولت چین و دانشگاه به دانشجویان بین المللی ارائه می شوند. این بورسیه ها برای ترویج فرهنگ و آموزش در کشور چین ایجاد شده‌اند.

در این بورسیه ها، دانشجویان بین المللی می توانند در دانشگاه های برتر چین به تحصیل بپردازند. هزینه های تحصیل، اقامت و حمل و نقل دانشجویان توسط دولت چین تامین می شود. همچنین، به دانشجویان در این بورسیه ها حقوقی نیز پرداخت می شود.

این بورسیه ها برای دوره های مختلفی از جمله لیسانس، فوق لیسانس و دکتری ارائه می شوند. همچنین، دانشجویان می توانند در رشته های مختلفی از جمله علوم پایه، فنی و مهندسی، علوم زیستی، اقتصاد، مدیریت و هنر شرکت کنند.

5.Enterprise Scholarships

بورسیه های شرکتی در چین، بورسیه هایی هستند که توسط شرکت ها و سازمان های خصوصی چین به دانشجویان بین المللی ارائه می شوند. این بورسیه ها با هدف حمایت از آموزش و ترویج فرهنگ شرکتی ایجاد شده‌اند.

در این بورسیه ها، شرکت ها می توانند به دانشجویان بین المللی در رشته های مختلفی از جمله علوم پایه، مهندسی، مدیریت، حقوق، فناوری اطلاعات و غیره بورسیه ارائه کنند. هزینه های تحصیل، اقامت و حمل و نقل دانشجویان توسط شرکت های صاحب بورسیه تامین می شود.

شرکت ها در این بورسیه ها معمولاً قراردادی با دانشجویان برای کار در شرکت پس از فارغ التحصیلی امضا می کنند. همچنین، در بعضی از موارد، دانشجویان می توانند در پروژه های تحقیقاتی شرکت کرده و با استفاده از تخصص های خود به شرکت کمک کنند.

بورسیه های شرکتی در چین فرصت بسیار خوبی برای دانشجویان بین المللی است تا فرهنگ شرکتی چین را بشناسند و با شرکت های مختلفی آشنا شوند. این بورسیه ها همچنین به دانشجویان کمک می کنند تا بتوانند در حوزه های مرتبط با رشته‌ی تحصیلی خود تحصیلات خود را ادامه دهند و به دنبال شغل مناسب و محیط کاری خوب باشند.

 
 • شرایط اخذ بورسیه تحصیلی چین

  سالیانه افراد بسیاری علاقه مند به تحصیل رایگان در کشور چین هستند . علاقه مندان واجد شرایط می بایست از ماه ژانویه تا آوریل درخواست بورسیه خود را به کشور مقصد ارسال نمایند. بورسیه تحصیلی، شامل کمک های مالی از سوی مرکز آموزشی می شود لذا روشن است که این کمک در ازای داشتن شرایط و مدارک خاصی به دانشجویان ارائه می گردد. شرایط سنی مورد نیاز برای اخذ بورسیه مطابق اطلاعات فوق الذکر ( 18 تا 30 برای مقطع کارشناسی، کمتر از 35 سال سن برای مقطع کارشناسی ارشد و کمتر از 40 سال سن برای دکتری) می باشد. اگر متقاضی تحصیل در کشور چین هستید و قصد اپلای جهت دریافت بورسیه را دارید ، پیشنهاد میکنیم در اسرع وقت با مشاورین متخصص موسسه ارتباط برقرار کنید.

 • شرط معدل برای تحصیل در چین

  موضوع شرط معدل برای تحصیل در چین، زمانی مطرح می شود که فرد متقاضی قصد اخذ بورسیه یا تحصیل رایگان را داشته باشد. که بسته به انتخاب متقاضی برای دانشگاه مقصد و نوع بورسیه درخواستی می بایست مدارک تحصیلی و مورد نیاز جهت درخواست بورسیه به نحو احسن توسط متخصصین این حوزه چیدمان شود تا شانس پذیرش و دریافت بورسیه افزایش یابد. به همین دلیل نمی توان اطلاعات دقیقی راجع به حد نصاب نمره بیان نمود ولی به راحتی می توان حدس زد که معدل بالا برای پذیرش بورسیه و تحصیل در چین ضروری می باشد و در غیر این صورت فرد مجاز به گرفتن بورسیه نیست. مدارکی از جمله داشتن study plan ، Motivation letter ، Recommendation letters و داشتن مدرک زبان و یا هر گونه کتاب و یا مقاله علمی می تواند رزومه متقاضی را ارتقا و در نتیجه شانس پذیرش و بورسیه را افزایش دهد.

تحصیل در چین بدون مدرک زبان

تحصیل در کشور چین به جهت عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی بسیار مورد استقبال متقاضیان تحصیل در خارج از کشور قرار گرفته است.

تحصیل در کشور چین به هر دو زبان انگلیسی و چینی امکان پذیر می باشد که علاقمندان زیادی تحصیل به زبان انگلیسی و تعدادی تحصیل به زبان چینی را انتخاب کرده و تحصیلات خود را شروع میکنند ، بدیهی است بدون داشتن آگاهی و بدون داشتن مدرک زبان چینی امکان تحصیل به زبان چینی وجود ندارد و متقاضیان تحصیل به زبان چینی می بایست بر طبق رشته و دانشگاه مقصد حداقل سطح زبان چینی HSK4 – HSK5 را داشته باشند تا بتوانند جهت تحصیل به زبان چینی در رشته و مقطع تحصیلی خود اقدام بفرمایند.

نکات بسیار مهم راجب مبحث مدرک زبان انگلیسی و چینی:

 1. اخذ پذیرش بدون داشتن مدرک زبان انگلیسی برای کورس هایی که به زبان انگلیسی ارایه می شوند امکانپذیر می باشد.
 2. داشتن مدرک زبان انگلیسی و یا چینی امتیاز محسوب شده و شانس پذیرش و بورسیه افزایش پیدا می کند ( نمونه مدرک زبان: آیلتس ، تافل ، دولینگو)
 3. داشتن مدرک زبان چینی برای متقاضیان تحصیل به زبان چینی الزامی می باشد.
 4. پذیرش در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی بدون داشتن مدرک زبان انگلیسی و یا چینی امکانپذیر می باشد.
 5. برای متقاضیان تحصیل در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی در کشور چین ، مدرک زبان چینی HSK2 با حداقل نمره 120 توسط وزارت بهداشت ایران الزامی شده است (دقت بفرمایید این موضوع هیچ ارتباطی به الزام و داشتن مدرک زبان چینی برای اخذ پذیرش از دانشگاه  ندارد)
 6. بدیهی است جهت تحصیل به زبان انگلیسی دانش زبان انگلیسی جهت مطالعه دروس دانشگاه و ارتباط با اساتید الزامی است اما داشتن مدرک زبان الزامی نیست.

 

تحصیل در چین به زبان انگلیسی

تحصیل در چین به زبان انگلیسی در مقایسه با سایر کشورهای توسعه یافته و پیشرفته غیر انگلیسی زبان،  مانند آلمان، ایتالیا، اسپانیا و فرانسه آسان تر و قابل دسترس تر می باشد.

دلیل این امر عدم نیاز به مدرک آیلتس و تافل بوده که در پاراگراف های فوق به آن اشاره شده است اما مهم ترین چیزی که تحصیل در چین را نسبت به سایر کشورها متمایز می کند، تحصیل در رشته های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی به زبان انگلیسی می باشد که شما بدون شرکت در آزمون ورودی و بدون نیاز به مدرک زبان میتوانید در رشته های برتر و پرطرفدار و همچنین مورد تایید وزارت بهداشت ایران تحصیل کنید .

همچنین بدون داشتن مدرک زبان و بدون نیاز به شرکت در آزمونی متقاضیان عزیز می توانند صرفا با داشتن رزومه قوی (معدل بالا) بورسیه داروسازی دریافت کنند که خوشبختانه متقاضیان موسسه اکسیر دانش هر ساله با خیالی آسوده بعد از سپردن امورات پذیرش خود به متخصصین موسسه، این پذیرش را دریافت کرده و به صورت رایگان تحصیلات خودشان را شروع می کنند.

سوالی که بسیار از مشاورین متخصص ما پرسیده میشود،  با توجه به عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی ، آیا می بایست سطح زبان خوبی داشته باشیم؟ 

و پاسخ کاملا بدیهی است ، متقاضیانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی در کشور چین یا هر کشور دیگری را دارند می بایست حتما از سطح زبان نسبتا خوبی برخوردار باشند چراکه تدریش دروس و ارتباط با اساتید به زبان انگلیسی می باشد .

توجه داشته باشید درصورتی از سطح زبان خوبی برخوردار نیستید و یا رزومه قوی ندارید می توانید با شرکت در دوره های پریمدیکال رزومه خود را تقویت و شانس خود را برای اخذ پذیرش کورس اصلی افزایش دهید.

مشاوره رایگان تحصیل در چین 2024

تلفن تماس : ۰۷۱۳۲۳۱۷۴۴۰ _ 09172755767

واتس آپ : ۰۹۱۷۴۲۴۳۰۴۲ - 09172755767

تلگرام : https://t.me/exirapply

اینستاگرام : exir_apply و iranian_china

هزینه تحصیل در چین

هزینه تحصیل در چین

مقرون به صرفه بودن هزینه ها در چین یکی از مزیت های مهم ادامه تحصیل در این کشور می باشد. میانگین هزینه تحصیل در چین بسته به مقطع تحصیلی و دانشگاه انتخابی متقاضی متفاوت است. 

هزینه های جانبی و متفرقه بسته به نحوه زندگی هر شخص و همچنین  شهر مقصد متقاضی بستگی دارد و متغییر می باشد، طبیعتا زندگی در شهرهای بزرگ همچون شانگهای یا پکن هزینه بالاتری دارد.

در بسیای موارد که فرد موفق به اخذ بورسیه تحصیلی در چین می گردد، هزینه ها تا حد زیادی کاهش پیدا کرده و گاها به صفر می رسد.   هزینه تحصیل و زندگی در چین برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه می باشد که در ادامه به جزییات بیشتری راجب هزینه های تحصیل و زندگی در کشور چین خواهیم پرداخت که با دید بهتر و شفافا تری کشور مقصد خود را انتخاب بفرمایید.

شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور چین : ۲.۵۰۰ الی ۵.۰۰۰ دلار سالیانه (امکان دریافت بورسیه)

 شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور چین : ۱.۵۰۰ الی ۶.۰۰۰ دلار سالیانه (امکان دریافت بورسیه فول فاند)

شهریه تحصیل در مقطع دکتری در کشور چین : ۱.۵۰۰ الی ۶.۰۰۰ دلار سالیانه (امکان دریافت بورسیه فول فاند)

شهریه تحصیل پزشکی در کشور چین : ۴.۴۰۰ الی ۷.۳۰۰ دلار سالیانه (امکان دریافت بورسیه در صورت رزومه قوی از طریق موسسه اکسیر دانش )

شهریه تحصیل دندانپزشکی در کشور چین : ۵.۱۰۰ الی ۷.۳۰۰ دلار سالیانه 

شهریه تحصیل داروسازی در کشور چین : ۳.۲۰۰ الی ۵.۱۰۰ دلار سالیانه ( امکان دریافت بورسیه در صورت داشتن رزومه قوی از طریق موسسه اکسیر دانش ) 

شهریه دوره های پریمیدیکال / پری-ساینس در کشور چین : 1.400 الی 2.200 دلار به ازای دوره یک ترمه 

شهریه دوره های یادگیری زبان چینی در کشور چین: 1.900 الی 2.900 دلار به ازای دوره یک ساله

(امکان دریافت بورسیه جهت دوره های یادگیری زبان چینی در کشور چین توسط موسسه اکسیر دانش امکانپذیر می باشد)

اساسا بورسیه تحصیلی در چین به این منظور صورت می گیرد که دانشگاه یا مرکز آموزشی، همه یا بخش عمده ای از هزینه ها را متقبل گردد. این امتیاز مخصوص کسانی است که به لحاظ علمی، نسبت به سایر افراد از برتری ویژه ای برخوردار می باشند. این گروه از دانشجویان به دلیل داشتن شایستگی هایی مثل نمره بالا، مقالات علمی، شرکت در کنفرانس های معتبر، مدرک زبان انگلیسی و… توسط دانشگاه و یا دولت چین و یا نهاد اهدا کننده ی بورسیه حمایت می گردند. به خاطر داشته باشید که پرداخت هزینه از طریق بورسیه تحصیلی چین به 4 صورت انجام می شود:

 • پوشش کامل شهریه ، خوابگاه و حقوق ماهیانه ( فول فاند) 
 • پوشش کامل شهریه و خوابگاه 
 • پوشش کامل شهریه دانشگاه 
 • پوشش بخشی از شهریه

پوشش بورسیه دریافتی هر متقاضی بر طبق رزومه او و بعد از بررسی مدارک متقاضی توسط دانشگاه و یا نهاد اهدا کننده بورسیه مشخص خواهد شد که در این مسیر نحوه ی چیدمان مدارک بسیار شانس پذیرش را افزایش می دهد که مشاورین موسسه اکسیر دانش با تجربه و خبرگی در این کار شما را همراهی خواهند کرد تا بیشترین و بالاترین پوشش بورسیه تحصیلی برای شما دریافت شود.

متقاضیان تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و مقطع دکتری در 90 درصد موارد در صورت داشتن رزومه قوی قادر به اخذ بورسیه فول فاند خواهند بود.

عمده هزینه های تحصیل و زندگی در کشور چین به 3 دسته تقسیم می شود :

1. شهریه دانشگاه ( که در پاراگراف های بالا به آن پرداخته شد و می توانید به آن رجوع کنید)

2.هزینه های مربوط به اسکان دانشجو: در این مورد با توجه به سلیقه و انتخاب شخص متفاوت می باشد و دانشجو می تواند در خوابگته دانشگاه و یا بیرون از دانشگاه آپارتمان اجاره کرده و زندگی کند( در جدول زیر می توانید هزینه های مربوطه هر کدام را چک بفرمایید)

هزینه خوابگاه : بسته به دانشگاه و نوع خوابگاه انتخابی دانشجو متفاوت و متغییر می باشد.

3. هزینه های زندگی روزانه و متفرقه (شامل وعده های غذایی ، رفت و آمد و …)

هزینه های زندگی روزانه و ماهیانه بسته به نحوه زندگی هر شخصی متفاوت می باشد.

در جدول ذیل به اختصار بازه هزینه های زندگی در چین را مشاهده می نمایید.

میانگین هزینه خوابگاه در چین

4.000 الی 14.000 هزار یوان سالیانه

(معادل 580 الی 2.000 دلار سالیانه)

هزینه اجاره آپارتمان در چین

1.200 الی 3.000 یوان ماهیانه

(معادل 175 الی 435 دلار ماهیانه)

هزینه زندگی دانشجویی در چین

(شامل وعده های غذایی ، رفت و آمد و متفرقه)

1.500 الی 2.500 یوان ماهیانه

(معادل 220 الی 360 دلار ماهیانه)

هزینه بیمه دانشجویی در چین

6 ماهه : 400 یوان (معادل 60 دلار)

1 ساله: 800 یوان (معادل 120 دلار)

  
  

عوامل مختلفی وجود دارند که میزان کلی هزینه ها در کشور چین را تعیین می نمایند. به طور معمول تحصیل در دانشگاه هایی با کیفیت آموزشی و امکانات بالا، به پرداخت هزینه بیشتری نیاز دارد.

اما اصلی ترین نکته در تعیین هزینه های افراد، ملاک های شخصی آن ها در انتخاب سبک زندگی می باشد. لذا دانشجویان می توانند با رعایت برخی نکات ساده هزینه های تحصیل در چین را کاهش داده و با خیال آسوده به زندگی در آن کشور ادامه دهند. برخی از این موارد به شرح زیر می باشند.

 • انتخاب دانشگاه هایی با شهریه پایینتر 
 • استفاده از فایل PDF کتاب های مرجع به جای خریداری کردن اصل کتاب و یا به امانت گرفتن آن ها
 • حذف هزینه های غیرضروری و تفریحی بیش از اندازه (نسبت به سبک زندگی هر شخص)
 • استفاده از تسهیلات و تخفیفات ویژه دانشجویان در چین 
 • صرفه جویی در مخارج مربوط به رفت و آمد ( استفاده از مترو و اتوبوس یه جای تاکسی)
 • یادگرفتن آشپزی و صرفه جویی در خرید مواد غذایی و یا غذا خوردن در سلف دانشگاه به جای رستوران های گران قیمت 
 • و در نهایت یافتن یک شغل پاره وقت دانشجویی (به صورت قانونی)

اشتغال به کار در ضمن تحصیل، یکی از ضروری ترین اقدامات برای دانشجویان بین الملل محسوب می گردد. افراد با پرداختن به یک کار نیمه وقت می توانند، بخش زیادی از هزینه های تحصیل در چین را به راحتی پشتیبانی نمایند.

توجه داشته باشید که این امر، مستلزم فراگیری زبان چینی توسط افراد می باشد. داشتن مهارت حرف زدن به زبان چینی و همچنین آشنایی با فرهنگ این کشور، دید عمیقی را ایجاد کرده و به برقراری ارتباط با مردم و موفقیت شغلی دانشجویان کمک شایانی می نماید.

دانشجویان خارجی در سال های قبل از 2016 قادر به اشتغال ضمن تحصیل در چین نبودند و از آن جایی که دریافت ویزای کار به دارا بودن حداقل دو سال سابقه کاری پس از تحصیل بستگی دارد، تغییر ویزای دانشجویی به کار، امری غیرممکن بود.

کشور چین در سال های اخیر سیاست های خود را در این زمینه تغییر داد و با هدف توسعه اقتصادی به فراهم نمودن زمینه مناسب برای اشتغال دانشجویان پرداخت.

اکنون دولت چین برنامه ویژه ای برای افراد دارای مدارک تحصیلی تکمیلی و یا دانشجویان دانشگاه های شناخته شده، در نظر دارد. جهت این امر تنها کافی است که افراد از قوانین کشور چین آگاهی داشته باشند. پیشنهاد میکنیم مقاله مربوط به شرایط کار ضمن تحصیل در چین که بطور کامل به این موضوع پرداخته است را مطالعه فرمایید.

رشته های تحصیلی در چین

چنانچه متقاضیان عزیز قصد تحصیل رشته پزشکی در چین را دارند، خبر خوب اینه که برخی دانشگاه های چین در بهمن ماه ( ورودی ماه مارچ میلادی) نیز در این رشته دانشجو می پذیرند.

1.دانشگاه دالیان چین: 

دانشگاه دالیان میدیکال چین به عنوان یکی از دانشگاه های معرفی شده در سطح جهانی آماده پذیرش دانشجویان عزیز از سراسر دنیا جهت تحصیل در این رشته است که علاوه بر ورودی مهرماه ( ورودی سپتامبر میلادی) در ورودی بهمن ماه نیز برای رشته ی پزشکی و همچنین دوره پریمیدیکال دانشجو می پذیرد.

شهریه پزشکی دانشگاه دالیان میدیکال : 40.000 هزار یوان سالیانه ( معادل 5.800 دلار سالیانه)

شهریه دوره پریمیدیکال دانشگاه دالیان میدیکال چین : 15.000 هزار یوان ( معادل 2.200 دلار)

2.دانشگاه جیانگسو: 

این دانشگاه نیز جهت ورودی بهمن ماه برای رشته پزشکی دانشجو می پذیرد.

شهریه پزشکی دانشگاه جیانگسو چین : 34.000 هزار یوان سالیانه ( معادل 4.950 دلار سالیانه)

 

شرح جزئیات و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش پزشکی ورودی بهمن را می توانید در مقاله مربوط به تحصیل پزشکی در چین ورودی بهمن ماه بخوانید و در صورت هر گونه نیاز با مشاورین ما در تماس باشید.

همانطور که اشاره کردیم، یکی از عواملی که سبب محبوبیت تحصیل در چین شده است، وجود تنوع بالای رشته ها می باشد. در این میان متقاضیان بسیاری علاقه مند به تحصیل پزشکی در چین هستند چرا که تحصیل این رشته در کشور چین، شرایط بهتر و هزینه کمتری را برای افراد به همراه دارد. به خاطر داشته باشید که شرایط مورد نیاز جهت پذیرش، از طرف دانشگاه انتخاب شده تعیین می گردد.

معمولا حداقل سن مورد نیاز برای پذیرش بین 25 تا 30 است و داشتن دیپلم ضروری می باشد. همچنین داوطلب می بایست در دروس اصلی شیمی، زیست شناسی، فیزیک و ریاضی حداقل هفتاد درصد نمره را کسب نماید.

در صورتی که افراد موفق به کسب نمره حدنصاب نشده باشند، می توانند با گذراندن دوره های پریمدیکال، آمادگی های لازم جهت ورود به این رشته را کسب نمایند. همه آنچه که باید برای تحصیل در رشته پزشکی در چین بدانید در مقاله مربوطه نوشته شده است.

تحصیل دندان پزشکی در چین بدون نیاز به گذراندن آزمون ورودی، در طی چند سال اخیر امکان پذیر بوده است. توجه داشته باشید که تنها متقاضیان واجد شرایط، مجاز به تحصیل در چین هستند.

این شرایط تقریبا معادل موارد مذکور در قسمت فوق و مشابه رشته پزشکی می باشند. البته بایستی متذکر شویم که شهریه تحصیل دندان پزشکی، یک سوم هزینه های پزشکی و چیزی معادل 4000 تا 9000 دلار می باشد. مقاله شرایط و هزینه تحصیل دندانپزشکی در چین را از دست ندهید!

اکثر دانشگاه های کشور چین، سالانه دو مرتبه به پذیرش افراد در رشته داروسازی می پرداند. متقاضیان تحصیل داروسازی در چین می توانند، در یکی از ماه های مارس و یا سپتامبر، اقدام به ثبت درخواست نمایند. تمرکز این رشته بر فنون توزیع و تولید دارو بوده و افراد موظف به گذراندن دروس شیمی، داروسازی، داروسازی کاربردی و فارماکاگنوزی می باشند.

تحصیل روانشناسی در کشور چین، نسبت به سایر رشته ها طرفداران کمتری را به خود اختصاص داده است. مشخصا اشتغال و تحصیل در چنین رشته ای، مشروط به داشتن اطلاعات کافی از فرهنگ کشور می باشد. از همین رو دانشجویان این رشته، معمولا به ادامه تحصیل در کشور خود می پردازند. برای تحصیل در این رشته در چین هزینه و شرایط ویژه ای دولت چین فراهم آورده است که در مقاله تحصیل در رشته روانشناسی در چین به طور کامل در این باره صحبت شده است.

تحصیل در رشته مدیریت درک جامع و تصویر روشنی را از مباحث مربوط به کسب و کار، اقتصاد، امور مالی، بازاریابی و... فراهم می نماید. باتوجه به برخوردار بودن چین از یک اقتصاد قدرتمند، تحصیل در چین جذابیت فراوانی برای علاقه مندان این رشته دارد. شرایط تحصیل مدیریت در چین نیز مشابه سایر رشته های غیرپزشکی بوده و توسط دانشگاه اعلام می گردد.

رشته مهندسی برخلاف روانشناسی بیشترین تقاضا را در میان افراد دارا می باشد. دانشجویانی که قصد دارند، در مقاطع تحصیلی دکتری و کارشناسی ارشد به تحصیل مهندسی در چین بپردازند، بایستی موفق به کسب نمره حد نصاب در آزمون GRE و یا GMAT شده باشند. سپس می توانند پس از ارائه مدارک و رسید پرداخت هزینه اپلای جهت ثبت نام در دانشگاه اقدام نمایند.

معماری کشور چین دارای قدمت 2500 ساله بوده و سبک های غنی و شاهکارهای هنری آن در شهر ممنوعه و دیوار معروف چین هویدا است. از همین رو بسیاری از دانشجویان معماری تمایل به ادامه تحصیل در چین دارند. شما می توانید با داشتن شرایط عمومی الزامی و بعد از آگاهی از شرایط اختصاصی دانشگاه منتخبتان به ثبت درخواست بپردازید. برای کسب اطلاعات دقیق از شرایط و هزینه های تحصیل در این رشته بلاگ مربوط به تحصیل معماری در چین را مطالعه فرمایید.

دانشگاه پکن چین مرجع علاقه مندان طب سنتی می باشد. این دانشگاه هر ساله متقاضیان بسیاری برای تحصیل در چین داشته و به پذیرش افراد واجد شرایط می پردازد.

مدارک مورد نیاز معمولا شامل توصیه نامه، ترجمه دانشنامه دکتری حرفه ای، پاسپورت با حداقل 18 ماه اعتبار و کلیه رزومه تحصیلی می باشد. اطلاعات تکمیلی می بایست از طرف دانشگاه اعلام گردد. پیشنهاد میکنیم قبل از مطالعه سایر بخش های این صفحه مقاله مربوط به تحصیل طب سوزنی در چین را مطالعه فرمایید.

مناسب بودن هزینه و شرایط تحصیل زبان چینی در چین سبب افزایش چشمگیر دانشجویان بین المللی جهت نام نویسی در این دوره ها شده است. تحصیل چینی بسته به شرایط دانشجو می تواند تا دو سال یا کمتر طول بکشد. متقاضی بایستی پس از آشنایی با دوره ها و شرایط لازم، درخواست خود را به مرکز آموزشی مربوطه ارسال نماید.

تحصیل در چین زیر 18 سال

تحصیل در چین زیر 18 سال

تحصیل در چین برای دانش‌آموزان زیر 18 سال می‌تواند یک تجربه جذاب و بسیار پربار باشد. این کشور به عنوان یکی از قدرتمندترین کشورهای دنیا، شناخته شده است که در حوزه آموزش و پرورش نیز از توانایی های فراوانی برخوردار است.

در چین، سال تحصیلی از سپتامبر شروع می‌شود و در ماه ژوئیه به پایان می‌رسد. دانش آموزان در این کشور معمولاً در کلاس‌هایی با حدود 40 تا 50 نفر شرکت کرده و در هر روز حدود 6 تا 8 ساعت زمان صرف تحصیل می‌کنند.برنامه درسی در چین شبیه به برنامه درسی در کشورهای دیگر است و شامل دروس علمی، ریاضی، ادبیات، تاریخ و فرهنگ می‌شود.

همچنین، دانش آموزان در چین به طور منظم آزمون هایی را برای ارزیابی عملکرد خود در دروس مختلف داده و نمرات و امتیازاتی را کسب می‌کنند که در نهایت در تعیین میزان پیشرفت آنها مؤثر است.

برای دانش آموزان خارجی که می‌خواهند در چین تحصیل کنند، ممکن است هزینه تحصیل در مدارس چین کمی گران باشد،از این رو پیشنهاد می‌دهیم که قبل از شروع تحصیل در چین، کلیه هزینه‌های مربوط به تحصیل را بررسی کنید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

در نهایت، تحصیل در چین می‌تواند به دانش آموزان فرصتی برای یادگیری زبان و فرهنگ جدید، تجربه کردن سیستم آموزشی متفاوت و به دست آوردن تجربه هایی بیشتر در زندگی شخصی و حرفه ای شان باشد.

تحصیل در مدارس چین

پیش از این به طور مختصر به نوع سیستم آموزشی کشور چین در مدارس اشاره کردیم. تحصیل در مدارس چین، شامل دوره ابتدایی و دوره متوسطه می شود که برای عموم مردم  چین، اجباری بوده و ثبت نام در آن رایگان می باشد.

در سطح پیش دبستانی، فرایند آموزشی در حدود 3 سال ادامه دارد و به صورت خلاقانه و بازی‌گونه صورت می‌گیرد. در این مرحله تاکید بر یادگیری مهارت‌های اجتماعی و پایه‌ای مثل حروف الفبا، اعداد، رنگ‌آمیزی و تفاوت‌های اولیه شکل‌ها و اشیاء است.

سطح ابتدایی در چین نیز از سه دوره سه ساله تشکیل شده است و تمرکز بر تربیت علوم و ریاضیات و توسعه مهارت‌های تفکر منطقی و حل مسئله است. همچنین در این مرحله شروع به یادگیری زبان انگلیسی نیز صورت می‌گیرد.

تحصیل در مقطع دبیرستان در چین

 تحصیلات مقطع دبیرستان از 16 سالگی آغاز و تا 18 سالگی پایان می یاید.سطح متوسطه، شامل سه دوره سه ساله است و تمرکز بر توسعه مهارت‌های کاربردی و پیشرفته در علوم و ریاضیات، تاریخ، جغرافیا، زبان‌های خارجی و سایر رشته‌های تحصیلی مختلف است.  2 نوع دبیرستان در چین وجود دارد:

1)دبیرستان‌های عمومی 

در دبیرستان‌های عمومی، دانش‌آموزان با برنامه درسی منسجمی روبرو هستند که شامل رشته‌های علوم، ادبیات و هنرهای پایه است. در این مرحله، دانش‌آموزان باید تلاش خود را برای یادگیری عمیق و فهمیدن مفاهیم پیچیده دروس بیشتر کنند.

2)دبیرستان‌های تخصصی

در دبیرستان‌های تخصصی، دانش‌آموزان برای ورود به دانشگاه در رشته‌های خاصی مثل علوم پزشکی، مهندسی و حقوق آماده می‌شوند. در این مدارس، برنامه درسی از مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی، تا مقاطع متوسطه تفکیک شده و برنامه درسی به گونه‌ای طراحی شده که دانش‌آموزان را برای تحصیل در رشته تخصصی خود آماده کند.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در چین

دانشگاه کپیتال مدیکال چین

یکی از معروف ترین و بهترین دانشگاه های چین در حوزه تخصصی آموزش های علوم پزشکی دانشگاه کپیتال مدیکال چین است که پکن قرار دارد. این دانشگاه هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی را از سراسر دنیا جهت تحصیل در رشته های مختلف علوم پزشکی پذیرش می کند. در ادامه سایر دانشگاه های مهم چین را می بینید:

دانشگاه چینهوا مهمترین دانشگاه کشور چین و واقع در شهر پکن است. این موسسه علمی دارای رتبه 14 در جهان بوده و آرزوی بسیاری از متقاضیان برای تحصیل در چین می باشد.

این دانشگاه در سال 1912 توسط دولت استانی جیانگ سو تاسیس شد. نانتونگ دارای 19 دانشکده، 70 بیمارستان آموزشی، 7 بیمارستان وابسته،50 بخش و 3 موسسه تحقیقاتی می باشد و در رشته های متنوعی پذیرش دارد.

دانشگاه ووهان چین از قدیمی ترین دانشگاه های چین بوده و در استان هوبئی قرار دارد. این دانشگاه به دلیل امکانات فراوانی که دارد، مرکز سیاسی، اقتصادی، آموزشی و فرهنگی چین محسوب می گردد.

دانشگاه دالیان در شهر لیائونینگ که در نزدیکی مرز کشور کره شمالی می باشد، قرار گرفته است. همچنین این دانشگاه یکی از دانشگاه های معتبر و ثروتمند می باشد که دارای یک میلیون جلد کتاب و ابزار آموزشی است.

جهت اطلاع از رشته های تحصیلی این دانشگاه و شرایط و هزینه های تحصیل در دانشگاه دالیان مقاله مربوط به تحصیل در دانشگاه دالیان چین را مطالعه فرمایید.

این دانشگاه از ادغام سه موسسه آموزشی تشکیل شده است و در استان هنان قرار دارد. گفتنی است که دانشگاه ژنگژو جزو نخستین کالج هایی می باشد که توسط وزارت مهاجران برای آموزش MBBS  تایید شده است.

برای اطلاع از هزینه های تحصیل و رشته های آموزشی این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه ژنگژو (جنگو) چین را مطالعه فرمایید.

این دانشگاه دارای رتبه 39 در ارزیابی های ملی می باشد و در هانگجو واقع شده است. افراد بسیاری خصوصا متقاضیان علاقه مند به رشته های کارآفرینی به ثبت درخواست پذیرش از دانشگاه ججیانگ اقدام می کنند.

این دانشگاه نیز در ووهان قرار دارد و یکی از ده دانشگاه برتر چین می باشد. دانشگاه هاست چین امکانات بسیاری اعم از خوابگاه، اینترنت، رستوران و... را برای تحصیل در چین فراهم می کند.

این دانشگاه نیز توسط افراد بسیاری جهت تحصیل در چین انتخاب می گردد. دلیل این امر امکانات مناسب و هزینه به صرفه دانشگاه سوزیست می باشد.

دانشگاه بزرگ سیچوان، طیف عظیمی از علوم را دربرداشته و در استان مشهور سیچوان واقع شده است. همچنین محققان زیادی در این دانشگاه فعالیت می کنند و هرساله متقاضیان بسیاری را برای افزایش گستره علم خود برای ورود به این دانشگاه را می پذیرند.

این دانشگاه در ابتدا تحت عنوان نانیانگ در شهر شانگهای تاسیس شد. امروزه دانشگاه شیان چین در موضوعاتی همچون علوم پایه و مهندسی متمرکز بوده و به پذیرش دانشجویان واجد شرایط، جهت توسعه این علوم می پردازد.

مشاوره رایگان تحصیل در چین 2024

تلفن تماس : ۰۷۱۳۲۳۱۷۴۴۰ _ 09172755767

واتس آپ : ۰۹۱۷۴۲۴۳۰۴۲ - 09172755767

تلگرام : https://t.me/exirapply

اینستاگرام : exir_apply و iranian_china

سوالات متداول تحصیل در چین

خیر! جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های چین شما به هیچ مدرک زبانی نیاز نخواهید داشت، اما درصورت داشتن مدرک زبان(آیلتس،تافل،دولینگو) رزومه شما قوی تر و در نتیجه شانس شما جهت اخذ پذیرش افزایش خواهد داشت.

خیر! اما در صورت شرکت در دوره پریمدیکال شانس شما جهت اخذ پذیرش و ورود به کورس اصلی همان دانشگاه تضمین خواهد شد.

پزشکی و داروسازی در صورت داشتن رزومه قوی بله،دندانپزشکی خیر

جهت بررسی رزومه و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه در ارتباط باشید

خیر ! در صورتی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارید، جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های چین به مدرک زبان چینی نیاز ندارید اما با توجه به قانون جدید وزارت بهداشت جهت تایید شدن مدرک،عزیزانی که قصد تحصیل در رشته های علوم پزشکی را دارند باید قبل از شروع کورس اصلی مدرک زبان HSK2  را دریافت کنند،اما جهت تحصیل در رشته های مهندسی و زیر شاخه ها نیازی به اخذ مدرک HSK2 نمی باشد.